לתשומת ליבכם- הקיץ לא יתקיימו קייטנות במקום

טבע-חינוך.
טבע-טיפול.
טבע -אמנות

שעות פעילות:
ימים א-ה 09.00-18.00

מרכז "יעלים" הנו מרכז טבע תרפיה –  לילדים ונוער בסיכון ולבעלי צרכים מיוחדים, העובד עם אוכלוסיות מגוונות במערך פרטני, משפחתי וקבוצתי, במסגרות טיפוליות, רווחתיות, חינוכיות ופרטיות, ופועל בשטח הייחודי של אתר עין יעל בירושלים. 

"טבע תרפיה" הנה שיטת טיפול הפועלת במרחב הפתוח תוך יצירת קשר ודיאלוג עם הסביבה, בשילוב אלמנטים מתחומי הפסיכותרפיה והטיפול היצירתי, יחד עם מיומנויות חיים קדומות ופעילות אתגר בטבע. השיטה מתייחסת אל הטבע כשותף פעיל בתהליך הריפוי ליצירת חיבור מיטיב בין האדם והטבע ולהעצמת תהליכי טיפול, גדילה והתפתחות.

מרכז "יעלים" מפעיל ענף טיפול קבוצתי בטבע תרפיה, מרכז יום לטיפול בנוער בסיכון, מועדונית טיפולית למתבגרים בעלי הפרעות התנהגות, מערך טיפול פרטני בטבע ומרכז ללימודי טבע תרפיה.

ההולכים בדרך מרכז "יעלים" חורטים על דגלם את הקשר האנושי המיטיב כגורם מרפא לנפש, את "הגדול מאתנו" כמרחב הכלה אינסופי ואת החיבור לטבע כגורם תרפויטי המאפשר את התהליך הטיפולי. התהליך תומך בכל מטופל בקצב המדויק לו – תחת תפיסות אקו פסיכולוגיות, הרואות באדם נברא היושב על המעגל הגדול של כל הברואים, חי , מזין וניזון מכל אלו. 

פעילויות לקבוצות

עין יעל מארחת קבוצות בהזמנה מראש, למפגש קבוצתי חווייתי דרך סדנאות טבע, תרבות ומלאכה, המזמין להתנסות באחד או יותר מתחומי העשייה במקום.
המפגש יותאם לכוונת המשתתפים ויכלול לפי בחירה מפגש עם אמני המקום להתנסות בסדנאות המלאכות המסורתיות, התנסות בסדנאות האמנות העכשווית או בחירה מהיצע הסיורים במקום בעקבות הפסיפסים, בתי המרחץ ושטחי חקלאות ההר הקדומה.
הפעילות מתאימה לקבוצות מאורגנות בהזמנה מראש – מטיילים, משפחות, ארגונים וצוותי עובדים.

חוויות חינוכיות לבתי ספר

עין יעל מקיימת ימי למידה התנסותית בתחומי טבע, מלאכה ותרבות עתיקה למסגרות חינוך. במסגרת הלמידה נפגשים המשתתפים באופן חוויתי עם מיומנויות החיים המגוונות של יושבי ההר בתקופות קדומות, עוסקים במלאכה בחומרים טבעיים – קליעה, אריגה, פיסול קרמי ועוד וזוכים לחיבור עם קצב החיים, וחדוות היצירה שבמיומנויות החיים הקדומות.
הפעילות מתאימה לגילאי החינוך היסודי ועד התיכון, מותאמת ומכוונת באופן ייחודי לכל קבוצה על פי צרכיה ויכולותיה.

לפרטים נוספים

עין יעל מחבקת את תושבי הדרום!

עין יעל מחבקת ומזמינה את תושבי הדרום להנות מהמרחב הפסטורלי של הגן הארכיאולוגי – עין יעל.

במקום תמצאו פינות ישיבה לפיקניק, פסיפס עתיק ונקבת מי מעיין לילדים.

הפתיחה בימים ג'-ד'-ה' 09-11/08 בין השעות 09:00-14:00.

מוזמנים בחום – נשמח אם תצרו קשר בטופס שבתחתית העמוד או במספר 02-6451866 ותעדכנו שאתם בדרך.

הכניסה בהצגת ת.ז בלבד.

נשמח לראותכם.