מרכז יעלים

טבע תרפיה לאוכלוסיות בסיכון ולבעלי צרכים מיוחדים‎

מרכז “יעלים” הנו מרכז טבע תרפיה –  לילדים ונוער בסיכון ולבעלי צרכים מיוחדים, העובד עם אוכלוסיות מגוונות במערך פרטני, משפחתי וקבוצתי, במסגרות טיפוליות, רווחתיות, חינוכיות ופרטיות, ופועל בשטח הייחודי של אתר עין יעל בירושלים. 

“טבע תרפיה” הנה שיטת טיפול הפועלת במרחב הפתוח תוך יצירת קשר ודיאלוג עם הסביבה, בשילוב אלמנטים מתחומי הפסיכותרפיה והטיפול היצירתי, יחד עם מיומנויות חיים קדומות ופעילות אתגר בטבע. השיטה מתייחסת אל הטבע כשותף פעיל בתהליך הריפוי ליצירת חיבור מיטיב בין האדם והטבע ולהעצמת תהליכי טיפול, גדילה והתפתחות.

מרכז “יעלים” מפעיל ענף טיפול קבוצתי בטבע תרפיה, מרכז יום לטיפול בנוער בסיכון, מועדונית טיפולית למתבגרים בעלי הפרעות התנהגות, מערך טיפול פרטני בטבע ומרכז ללימודי טבע תרפיה.

ההולכים בדרך מרכז “יעלים” חורטים על דגלם את הקשר האנושי המיטיב כגורם מרפא לנפש, את “הגדול מאתנו” כמרחב הכלה אינסופי ואת החיבור לטבע כגורם תרפויטי המאפשר את התהליך הטיפולי. התהליך תומך בכל מטופל בקצב המדויק לו – תחת תפיסות אקו פסיכולוגיות, הרואות באדם נברא היושב על המעגל הגדול של כל הברואים, חי , מזין וניזון מכל אלו. 

קבוצות טבע תרפיה

בסביבה הטבעית הייחודית של עין יעל, סביבה של טבע מתורבת עתיק יומין, נפגשות קבוצות הטבע-תרפיה לפעילות במסגרת מרכז יעלים. טבע תרפיה הנה שיטת טיפול הפועלת במרחב הפתוח תוך יצירת קשר ודיאלוג עם הטבע המקומי ותוך שילוב אלמנטים מתחומי הפסיכותרפיה והטיפול היצירתי עם מיומנויות חיים קדומות ופעילות אתגר בטבע.

קבוצות הטבע תרפיה הן קבוצות תהליכיות הנפגשות לפעילות שבועית לאורך שנה ומהוות טיפול תומך לילדים ונוער בסיכון ממסגרות וארגונים שונים, למשפחות הזקוקות לטיפול משפחתי, ולקבוצות בעלי צרכים מיוחדים.

תהליכי הטיפול עוסקים במגוון נושאים המותאמים לצרכי הקבוצה – טיפול רגשי, ויסות חושי ויסות התנהגות, חיברות, קשרים משפחתיים, תחושת ערך עצמי ועוד.
לכל קבוצה מותאם תהליך ייחודי המותאם לצרכיה, תהליך המשלב פעילויות שונות שמציע המרכז.

לפרטים נוספים
ליבי במדבר – קבוצת טבע תרפיה לנשים 2022

שמים פתוחים

תכנית “שמים פתוחים” הנה תכנית המיועדת לנערים ונערות הנמצאים בסכנת נשירה ממסגרת לימודית, המופעלת בשיתוף מחלקת הפרויקטים בחטיבה לקידום נוער ירושלים.

התוכנית נמשכת על פני שנת לימודים מלאה במפגשים פעמיים בשבוע וכוללת פגישות מתחום הטבע תרפיה הפונים אל הקשיים הרגשיים והצרכים הנפשיים של הנערים, לצד פעילות מתחום האתגר והעבודה המשימתית הפונה לקשיים התנהגותיים ולצרכים שיקומיים של הנערים.
במהלך התוכנית לומדים הנערים לחיות עם ובתוך הטבע, להכיר את חבריהם ואת סביבתם, לכבד ולהוקיר את מסע חייהם, בעוד קבוצת המשתתפים מהווה מעין שבט קטן ואוהב לכל אחד מהחברים בו. כחלק מיצירת השבט מקימים נערי המרכז מחנה ביער בו הם שוהים במשך המפגשים ובו הם לומדים את סודות הקיום בטבע ואת רזי התמיכה השבטית כפי שהם מתגלים בתרבויות האדמה.

הטבע והמרחב הפתוח מהווים סביבה טיפולית המאפשרת הרחבה של פרספקטיבת הטיפול, עבודה מהותית עם גבולותיו החיצוניים והפנימיים של הנער תוך חזרה אל פשטות החיים ואל החומרים הראשוניים מהם אנו עשויים ואתם אנו פועלים.

לפרטים נוספים

טיפול פרטני ומשפחתי בטבע

מרכז יעלים שמח להציע מענה טיפולי המתקיים במרחבי עין יעל, בהקשבה לטבע הראשוני ולטבע האדם. הטיפול כולל מפגשים שבועיים עם איש/אשת טיפול המוכשרים לשילוב הטבע בסטינג הטיפולי ולהעמקת הפסיכותרפיה ע”י ההקשבה לטבע, היצירה בטבע והנוכחות המשותפת במרחב הפתוח.
מהלך הטיפול נע באופן קשוב על המשולש הטיפולי מטפל-מטופל-טבע.

גלעד- 054-8191414

לפרטים נוספים 

מועדונית יער

מועדונית היער ביעלים הנה מועדונית טיפולית ייחודית, הפועלת באופן יומיומי במרכז יעלים. המועדונית פונה למתבגרים בעלי הפרעות התנהגות מאזור מערב העיר ומופעלת בשיתוף עמותת יד רחל. מיקומה מחוץ לשכונת המגורים ובלב הטבע הייחודי של עין יעל, תוך שימוש באפשרויות הרבות אותן מציע המקום, מאפשרים קיומה של מועדונית ייחודית בעלת איכויות של ריפוי.

במסגרת פעילות המועדונית נהנים הילדים מ”בית בטבע” ותמיכה בכל צרכיהם, לצד מפגשי טבע תרפיה שבועיים בתחום הפרמקלצ’ר ובתחום מיומנויות החיים של תרבויות האדמה. במסגרת תכנית “המסע” לומדים הילדים לחיות עם ובתוך הטבע, להכיר את חבריהם ואת סביבתם, לכבד ולהוקיר את מסע חייהם.

לימודי טבע תרפיה

טבע תרפיה היא גישה עתיקה-חדשה לעבודה טיפולית בטבע, אשר פותחה על ידי ד”ר רונן ברגר ומיושמת במרכז יעלים לטבע תרפיה מאז שנת 2010, בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות במערך פרטני, משפחתי וקבוצתי.

ההולכים בדרך מרכז “יעלים” חורטים על דגלם את הקשר האנושי המיטיב כגורם מרפא לנפש, את “הגדול מאתנו” כמרחב הכלה אינסופי ואת החיבור לטבע כגורם תרפויטי המאפשר את התהליך הטיפולי. התהליך תומך בכל מטופל בקצב המדויק לו – תחת תפיסות אקו פסיכולוגיות, הרואות באדם – נברא היושב על המעגל הגדול של כל הברואים, חי ,מזין וניזון מכל אלו.

לאורך שנות פעילותו גדל והתפתח במרכז יעלים גוף ידע עשיר, חדשני ויישומי בתחום. ידע זה מונחל לקבוצות מטפלים ומדריכים.

קורסי הכשרה עונתיים 

עין יעל מחבקת את תושבי הדרום!

עין יעל מחבקת ומזמינה את תושבי הדרום להנות מהמרחב הפסטורלי של הגן הארכיאולוגי – עין יעל.

במקום תמצאו פינות ישיבה לפיקניק, פסיפס עתיק ונקבת מי מעיין לילדים.

הפתיחה בימים ג’-ד’-ה’ 09-11/08 בין השעות 09:00-14:00.

מוזמנים בחום – נשמח אם תצרו קשר בטופס שבתחתית העמוד או במספר 02-6451866 ותעדכנו שאתם בדרך.

הכניסה בהצגת ת.ז בלבד.

נשמח לראותכם.